Skoda Superb Scout – Simply Clever i bezdroża

To nie jest pełny wideotest Superba w wersji Scout. Celem było pokazanie auta z dala od asfaltu. Przy okazji odkrywałem rozwiązania z rodzaju Simply Clever.

Większość podniesionych kombi to bulwarówki. Mają napęd na 4 koła po to, by właściciel miał to przyjemne poczucie bezpieczeństwa na mokrej czy ośnieżonej drodze. Osłony nadwozia służą w nich głównie do polepszenia wyglądu, bo funkcjonalność jest taka sama jak zwykłego kombi. Skoda Superb jest inna. Przede wszystkim nie aspiruje do segmentu premium, choć jest bogato wyposażona. W terenie daje sobie radę ponadprzeciętnie dobrze, co postanowiłem nagrać na piaszczystych szlakach.

Przy okazji postanowiłem poruszyć istotne kwestie funkcjonalności Skody Superb Scout. Chodzi o rozwiązania z rodziny Simply Clever, które oznaczają praktyczne i tanie dodatki unikalne dla Skody. Znalazłem kilka naprawdę ciekawych, jakich jeszcze nie widziałem. Pełny test Skody Superb Scout opublikujemy w osobnym materiale.

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.