Skoda Superb na horyzoncie

Najnowsze informacje na temat Skody Superb padły z ust szefa marki – Winfrieda Vahlanda, i jak na szefa przystało nakreślił najważniejsze zalety nowego modelu.

Nowa generacja Superba opierać się będzie na znanej płycie podłogowej MQB oraz na nowym Volkswagenie Passacie. Prawie większość podzespołów znajdzie się w obu samochodach. Dzięki temu auto będzie prostsze w produkcji, a także najbardziej przestronne.

2014 skoda superb overseas 05 0404

Flagowa limuzyna Skody będzie bardzo nowoczesna, co ma zaowocować sukcesem przez całą dekadę. Odważne słowa! Superb będzie oferowany jedynie w nadwoziu sedan i kombi – zniknie liftback, bo jest po prostu za drogi.

Z produkcji czeski producent wycofa również silnik V6. Zastąpi go R4 z turbosprężarką, zapewniając te same osiągi przy bardziej oszczędnej jeździe.

Konrad Stopa

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: