Skoda Superb na horyzoncie

Najnowsze informacje na temat Skody Superb padły z ust szefa marki – Winfrieda Vahlanda, i jak na szefa przystało nakreślił najważniejsze zalety nowego modelu.

Nowa generacja Superba opierać się będzie na znanej płycie podłogowej MQB oraz na nowym Volkswagenie Passacie. Prawie większość podzespołów znajdzie się w obu samochodach. Dzięki temu auto będzie prostsze w produkcji, a także najbardziej przestronne.

2014 skoda superb overseas 05 0404 Skoda Superb na horyzoncie

Flagowa limuzyna Skody będzie bardzo nowoczesna, co ma zaowocować sukcesem przez całą dekadę. Odważne słowa! Superb będzie oferowany jedynie w nadwoziu sedan i kombi – zniknie liftback, bo jest po prostu za drogi.

Z produkcji czeski producent wycofa również silnik V6. Zastąpi go R4 z turbosprężarką, zapewniając te same osiągi przy bardziej oszczędnej jeździe.

Konrad Stopa

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: