Skoda Scala od środka – pierwsza grafika

Kompaktowy model czeskiego producenta ma się wyróżniać technologią i świeżością.

Scala to pewien przełom w Skodzie. Przede wszystkim model ten zapoczątkuje nowy język stylistyczny marki z Mlada Boleslav. Dotyczy to także wnętrza, które zaprezentowano w postaci grafiki. Część rozwiązań technicznych będzie zupełnie nowa dla marki, dlatego Scala ma się pozytywnie wyróżniać na tle większej Octavii.

skoda scala interior design sketch Skoda Scala od środka   pierwsza grafika

Cały kokpit Scali jest bardziej gładki niż w poprzednikach, przez co wydaje się mniej bogaty, ale to złudzenie. Większość funkcji skupia się w dotykowym tablecie sterczącym z deski rozdzielczej. Zapewne tak duży wymiar tabletu będzie zarezerwowany dla bogatszych odmian auta. Można też będzie zamówić wirtualne zegary, czyli kolejny ekran o przekątnej 10,25 cala.

Ponadto Skoda zapewnia, że do wykończenia wnętrza będą użyte nieco bardziej kreatywne materiały niż do tej pory. Ma się pojawić m.in. ekoskóra w ciekawych wzorach oraz mikrofibra. Dodatkowo będzie to pierwsza Skoda, którą będzie można otworzyć z poziomu aplikacji na smartfona.

Bartłomiej Puchała
fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.