Skoda Octavia w wersji z hybrydą

Czeska marka będąca częścią grupy Volkswagen nie zwalnia tempa. Wprowadzona do sprzedaży Octavia IV generacji coraz częściej pojawia się na ulicach. Duża w tym zasługa mnogości wersji. Nie tak dawno pisaliśmy o Octavii w wersji Scout. Kolejnym uzupełnieniem bogatej oferty jest wersja z napędem hybrydowym.

Hybrydowa wersja kompaktowej Skody otrzymała akumulator rozruchowy 12 V który umieszczono w bagażniku, oraz wysokonapięciowe akumulatory litowo-jonowe o pojemności 37 Ah (13 kWh). Samochód czeskiej marki rozwija łączną moc rzędu 204 KM oraz maksymalny moment obrotowy, który wynosi 350 Nm. Octavia wyposażona jest w automatyczną skrzynię biegów typu DSG.

OCTAVIA iV COMBI SME 06 1024x683

Skoda Octavia to hybryda typu plug-in. Ładowanie akumulatora odbywa się na kilka sposobów. Można ładować go ze standardowego gniazdka 230 V lub ładowarki ściennej o mocy do 11 kW.  Miłym akcentem jest fakt ładowania akumulatorów podczas jazdy i hamowania, co jest możliwe dzięki funkcji odzyskiwania energii w procesie rekuperacji. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od producenta Skoda Octavia w wersji hybryda dysponuje zasięgiem do 60 km (w trybie elektrycznym).

Skoda Octavia IV występuje w dwóch rodzajach nadwozia do wyboru (liftback oraz kombi). Ceny nowej wersji rozpoczynają się od 138 900 złotych. Wersja kombi jest droższa o 3900 złotych.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Skoda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.