Skoda Octavia RS na sterydach

Czeskie źródła podają, że na 40-lecie rajdowej 130 RS, Skoda zamierza dołożyć trochę mocy pod maskę Octavii RS. Czeski wyrośnięty kompakt ma być jednak słabszy od Golfa R. 

2-litrowy motor w Octavii RS generuje teraz 220 KM. Z okazji jubileuszu, pod maską ma zagościć dodatkowe 60 koni mechanicznych. Nie trudno obliczyć, że razem będzie ich 280, czyli o 20 mniej niż w Golfie R i aż o 120 mniej niż w Golfie R400 (o ile wejdzie do produkcji). Co ciekawe, Skoda nie zamierza dozbrajać Octavii w napęd na cztery łapy, jak ma to miejsce w Golfie R. Całą moc na asfalt przeniosą koła przednie, a napęd i zawieszenie będą jedynie odpowiednio zmodyfikowane.

2014 skoda octavia rs 2 1024x576 Skoda Octavia RS na sterydach

A cena? Podobno ma być odpowiednio niższa od tej, za którą możemy stać się właścicielami Golfa R. W końcu Skoda pozycjonuje się nieco niżej od VW. Martwi mnie tylko ten przedni napęd…

Adam Gieras

źródło: autoforum.cz
fot. materiały producenta

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)