Skoda Octavia PRO – czyli jaka?

W sieci pojawiły się projekty nieznanej wcześniej odmiany modelu Octavii. PRO do tej pory w ogóle nie pojawiło się w Skodzie. Co ona oznacza?

Na rynek chiński często trafiają samochody nieznane Europejczykom, chociaż z nazwy brzmią podobnie. Tak właśnie stało się z Octavią PRO, która jest dłuższa o ponad 6 centymetrów, dzięki czemu w środku jest jeszcze więcej miejsca. Rozstaw osi wydłużono o 44 milimetrów. Nie wiem po co w Octavii jeszcze więcej przestrzeni z tyłu, więc mnie nie pytajcie…

Skoda Octavia PRO 2 1024x576

Octavia dorównuje więc rozmiarem Superbowi. W karoserii ładnie ukryto większe wymiary, a przy okazji samochód wyróżnia się dzięki detalom z wersji RS. Parę liftingujących zmian pojawiło się też w środku samochodu. Jedną z nich jest spory ekran (12,3 cala), który będzie teraz szerzej stosowany w nowych modelach czeskiej marki.

Pod nadwoziem pojawiła się jeszcze jedna zmiana – inne konstrukcje zawieszenia. Wielowahaczowe rozwiązanie zastosowano zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Poza tym to sprawdzona konstrukcja Octavii. Podobna gama silnikowa z takimi samymi przekładniami do wyboru

Konrad Stopa
Fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: