Škoda Kodiaq RS w dieslu najmocniejszym SUV-em marki.

Na targach motoryzacyjnych w Paryżu debiutuje pierwszy SUV Skody w wersji RS. Škoda Kodiaq RS z wysokoprężnym silnikiem o mocy 240 KM, który jest najmocniejszym silnikiem diesla w ofercie marki.

Najmocniejszy silniki diesla w ofercie marki brzmi dumnie, ale co to w praktyce oznacza? Skoda Kodiaq RS posiada przyśpieszenie do 100 kilometrów na godzinę na poziomie 7 sekund. Jest to świetny wynik jak na auto tych gabarytów. Cyferki wyglądają dobrze, ale prawdziwym potwierdzeniem jego sportowego zacięcia jest zdobycie rekordu aut siedmioosobowych na niemieckim torze Nordschleife. Czeski SUV przejechał pełne okrążenie w  9 minut i 29,84 sekundy. Silnik posiada pojemność 2 litrów. Wyposażony został w dwie turbiny. Jego moment obrotowy wynosi aż 500 Nm, dzięki czemu ma on być bardzo elastyczny. Producent deklaruje spalanie na poziomie 6l na 100km.

Skoda Kodiaq RS 7 Škoda Kodiaq RS w dieslu najmocniejszym SUV em marki.
Kodiaq RS

Mocne osiągi to jednak nie wszystko. Mocny jest również wygląd. Skoda  Kodiaq RS wyposażona została w 20 calowe felgi, zderzak z większymi wlotami powietrza, wyraziste i charakterne końcówki wydechu, czarne detale, 17 calowe tarcze oraz mniejsze szczegóły takie jak znaczek linii RS czy czerwony pas przecinający cały tył. Producent nie zapomniał również o odpowiednim poziomie wykończenia wnętrza wykorzystując Alcantarę do pokrycia jego znacznej części.

Skoda Kodiaq RS 3 Škoda Kodiaq RS w dieslu najmocniejszym SUV em marki.
Wnętrze Kodiaq RS

Zapowiada się obiecująco. Skoda w ostatnich latach bardzo się rozwija, czuć to za każdym razem kiedy wsiada się do nowego modelu. Z niecierpliwością czekamy, żeby przekonać się jak to wyszło tym razem.

Tekst: Arkadiusz Jurczewski
Zdjęcia: Škoda

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.