Skoda Kodiaq oficjalnie zaprezenotwana

Pomysł: podwyższyć i uterenowić Superba. Efekt: Skoda Kodiaq.

 

Zapewne wiele osób czeka właśnie na ten model. Może on podbić wyniki sprzedaży Skody jeszcze bardziej, otworzyć firmę na nowe rynki i dodać nieco prestiżu. Do tej pory zaprezentowano jedynie zdjęcia w kamuflażu oraz wnętrza przed dosłownie kilkoma dniami. Teraz wreszcie wiemy jak Kodiaq prezentuje się w pełnej krasie.


Samochód zbudowano na platformie MQB, a pomysł był oczywisty – to podniesiona i uterenowiona Skoda Superb. Łatwo dostrzec podobieństwa w designie zewnętrznym jak i wewnątrz, a technicznie to niemal bliźniaki. Do wyboru będą te same jednostki napędowe: turbobenzynowe o pojemnościach 1.4 lub 2.0 i mocach od 125 do 180 KM i turbodiesle 2.0 w dwóch wariantach: 150 i 190 KM. Współpracują one z przekładnią manualną lub 7-biegowym DSG.

 

Kodiaq 8 Skoda Kodiaq oficjalnie zaprezenotwana

 

Kodiaq mierzy 4,7 m wzdłuż i niemal 1,9 m wszerz, zatem korzyści przestrzenne względem Superba Combi są oczywiste. Auto będzie dostępne w wersji siedmioosobowej za dopłatą. Pojemność bagażnika to aż 720 litrów przy pięciu miejscach na pokładzie i ponad 2000 litrów po złożeniu kanapy. Skoda zapowiada także cały pakiet udogodnień w stylu ‘Simply Clever’: słynne parasolki w drzwiach, latarka , czy elektroniczna blokada tylnych drzwi.

Już wkrótce można się spodziewać oficjalnego cennika Kodiaq’a.

 

Bartłomiej Puchała

Fot. Skoda

 

2016 09 01 19 29 46 ŠKODA KODIAQ Live Stream YouTube Skoda Kodiaq oficjalnie zaprezenotwana

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.