Skoda Fabia III nie zaskoczy?

Skoda Fabia jest bez dwóch zdań jednym z najmniej elektryzujących aut na rynku. Czy następca może coś zmienić w tej kwestii? Do internetu wyciekło kolejne, wciąż nieoficjalne zdjęcie Fabii III. Im bliżej premiery, tym moje przewidywania à propos tego modelu dają coraz mniej szans na powstanie czegoś ciekawego.

Fabia I – nuda, Fabia II – straszna nuda. Jeżeli spodziewaliście się, że III-ka pójdzie w ślady Rapid’a Sportback to się rozczarujecie. Kolejny przeciek wskazuje raczej na bardzo bliskie podobieństwo do również niezachwycającego swą urodą VW Polo obecnej generacji. Fabia III ma być zresztą zbudowana na tej samej płycie podłogowej PQ25, co Polo. Odejście od zastosowania płyty MQB może oznaczać, że samochód będzie nieco szerszy od Fabii II. Z potwierdzonych informacji wynika też, że producent przewiduje sprzedaż Fabii w wersjach hatchback i kombii. Później, być może, do oferty dołączy też sedan. Wiadomo również, że Skoda zrezygnuje z produkcji Fabii RS. Zastąpią ją sportowe pakiety Monte Carlo. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda…

Adam Gieras

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)