Setny raz na pole position. Kolejny rekord Lewisa Hamiltona

Podczas wczorajszych kwalifikacji do dzisiejszego Grand Prix Hiszpanii, na torze Barcelona-Catalunya, siedmiokrotny mistrz Formuły 1. pobił kolejny rekord.

Albo mówiąc bardziej precyzyjnie, po raz kolejny podniósł poprzeczkę. Lewis Hamilton, ze swoją setką wygranych kwalifikacji, raczej nie musi obawiać się odebrania tytułu. Drugi w tej kategorii jest Michael Schumacher, ale po pierwsze już dawno się nie ściga, a po drugie do kierowcy Mercedesa brakuje mu… ponad 30 wygranych!

Formuła 1. świętuje

A przynajmniej ta część kibiców i zespołów, których sukces Mercedesa cieszy, zamiast denerwować. Z tego powodu F1 udostępniło kilka filmów, który przypominają najlepsze momenty w karierze obecnego mistrza świata. Jeżeli chcecie je zobaczyć, to możecie to zrobić tutaj.

Jeżeli zaczniecie oglądać teraz, to zdążycie zobaczyć wszystko jeszcze przed dzisiejszym Grand Prix, które odbędzie się w Barcelonie o 15. Oglądacie?

Wojciech Kaleta
Zdjęcie główne: oficjalny profil F1 na Facebooku

Dyskusja

komentarzy

Wojciech Kaleta

Student dziennikarstwa i pasjonat motoryzacji. Pisanie na bloga to dla niego praktyka zawodowa i jednocześnie rozrywka po dniu na uczelni. Teoretycznie posiada Fiata Stilo, ale częściej wybiera komunikację miejską, lepiej nie pytajcie dlaczego.