Seltos nowym SUVem w gamie modelowej KIA

Ni stąd ni zowąd na skrzynkę mailową dostaliśmy informację prasową na temat nowego modelu koreańskiej marki. Co ciekawe, to dopiero zapowiedź. Przed Wami KIA Seltos.

Pierwsze wzmianki na temat tego auta pojawiły się rok temu w Indiach jako koncept. To model, który ma pojawić się na całym świecie, a nie tylko w Azji. Czy taki uniwersalny SUV jest nam potrzebny? Patrząc na pierwsze szkice i teasery będzie nowocześnie, ale nie rewolucyjnie.

Kia SUV India 3 1024x602

Wnętrze natomiast uporządkowano, a ilość przycisków ograniczono do minimum. Przypomina trochę BMW lub Lexusa, ponieważ na szczycie deski rozdzielczej pojawił się wielki ekran systemu infomedialnego (ponad 10-calowy), chociaż widać tu nawiązania do nowego Hyundai’a Santa Fe.

Cena, silniki czy inne szczegóły nie są na razie znane, ale Seltos może uzupełnić gamę jako kompaktowy SUV w portfolio KIA.

kia small suv teaser 2 1024x576

Konrad Stopa
fot. KIA

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: