Sedan od Bugatti na sprzedaż

Patrząc na nadwozie Bugatti EB112 ciężko określić go jako typowego sedana, ale tak określa go sama marka. Prototyp, który nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji pojawił się na sprzedaż. Jest to 1 z 3 egzemplarzy.

Nie powiem, że jest to najpiękniejsze Bugatti w historii i może dobrze, że to tylko eksperyment producenta. Do kultowego EB110 naprawdę mu daleko. Dla mnie ten obły tył przypomina trochę Morgana, a nie trójbryłowe nadwozie sedan. W każdym razie auto na pewno jest oryginalne.

Eb112 bugatti 2 1024x604

W środku również jest inaczej. Projekt wygląda dość surowo, a elementem ozdobnym są spore połacie metalu o dziwnej fakturze. Nie zmienia to jednak faktu, że auto dużo lepiej jeździ niż wygląda.

Pod maskę trafił tutaj benzynowy silnik V12 o mocy 456 KM. Może nie jest to rekordowa moc, ale do setki samochód rozpędza się w 4,3 sekundy, a v-max to 300 km/h. I to wszystko w sedanie z 2000 roku, chociaż zamówiono go już w 1993 roku.

Eb112 bugatti 3 1024x598

Trudno powiedzieć za jaką cenę zostanie wylicytowany pojazd, który aktualnie należy do jednego z biznesmenów mieszkających w Monako. Przebieg auta to 3900 kilometrów.

Konrad Stopa
fot. Schaltkulisse

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: