SEAT Leon ST Cupra Carbon 370 – tylko 13 sztuk na Polskę!

265, 280, 290, 300… a teraz aż 370 koni mechanicznych w Seacie Leonie CUPRA! Limitowana liczba egzemplarzy trafiła do salonów.

SEAT gra ostro. Choć jeszcze żaden model nowej, oddzielonej marki CUPRA nie wyjechał na polskie drogi, Hiszpanie przygotowali nie lada gratkę dla miłośników szybkiej i rodzinnej jazdy. 

Do polskich salonów trafiło trzynaście egzemplarzy Leona ST CUPRA 370 Carbon. Auta mają 2-litrowy silnik podkręcony do 370 koni mechanicznych oraz stały napęd 4Drive. 

Tak ogromna moc pozwala na “złapanie” pierwszej setki w 4,5 sekundy! Nie podano prędkości maksymalnej, ale zakładam, że została ona ograniczona elektronicznie do 250 km/h. 

Co ciekawe, nie zmieniło się nic w kwestii skrzyni biegów. CUPRA Carbon została wyposażona w 6-stopniową skrzynię DSG, czyli inaczej niż w Golfie R, którego silnik sprzężony jest z 7-biegowym automatem. Kłania się niezbyt zrozumiała polityka koncernu VAG..

W standardowym wyposażeniu Seata Leona CUPRA Carbon znalazły się takie elementy jak: kubełkowe i podgrzewane fotele CUPRA z obiciem z Alcantary, pełne światła w technologii LED, Navi System z 8-calowym ekranem, wirtualny kokpit, kamera cofania czy specjalny lakier. 

Dodatkowym smaczkiem są: LED-owe nakładki progowe CUPRA w przednich drzwiach, aerodynamiczny tylny spoiler oraz detale z włókna węglowego. 

Cena nie jest okazyjna, a i tak zakładam, że samochody długo nie będą czekać na nowych właścicieli. Start od 209 300 zł. 

Ktoś chętny?

Adam Gieras, fot. SEAT 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)