Seat Ibiza Cupra już bez downsizingu!

Pod maską zmodernizowanego Seata Ibizy Cupra zadebiutuje nowy silnik.

Seat Ibiza przeszedł niedawno face lifting, teraz czas na Cuprę. Dotychczasowa, bardzo chętna do współpracy jednostka 1.4 tsi o mocy 180 KM zostanie zastąpiona przez jeden z moich ulubionych silników ze stajni VW (choć podobno bywają awaryjne) – 1.8 tsi o mocy 192 KM.

Ibizę Cupra czekają zatem te same zmiany, które przeszło już Polo GTI. Czy to dobrze? Zdecydowanie tak! Silnik o większej pojemności jest bardziej dynamiczny, ma lepszy ciąg od dołu i lepiej współpracuje z DSG. Choć akurat ten ostatni argument prawdopodobnie się zdewaluuje. Wiele wskazuje bowiem na to, że koncern VAG pożyczy Ibizie 6-biegową przekładnię manualną ze sportowego Volkswagena! To miód na moje uszy.

agier

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim skromnym garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM oraz od niedawna Volvo S70 2.4 170 KM. Pomału rozstaję się z Audi A4 B5 1.9 TDI 115 KM i doprowadzam do stanu lux Audi A3 1.8 T 150 KM, choć chyba ma więcej mocy. Jeszcze nie wiem co z nim zrobię. Jakiś pomysł?