Seat bierze Porsche na celownik?

Wydawało się, że Volkswagen AG trochę nie ma pomysłu na markę Seat, ale najnowsze plotki mówią o ataku tej marki nawet na segment premium.

 

Głośno ostatnio o planowanych SUV-ach Seata. Jest Ateca, za chwilę zadebiutuje bazująca na Ibizie Arona, ale to nie koniec. W dalszej perspektywie w planach jest SUV większy od Ateki, rywalizujący z Porsche Macan i Jaguarem F-Pace. Miałby mieć silnik o mocy co najmniej 300 KM, zdecydowanie bardziej sportowy charakter i zaoferuje 5 lub 7 miejsc we wnętrzu. Model ten miałby bazować na platformie Skody Kodiaq, a planowane uruchomienie sprzedaży nastąpi w 2019 r. Zapowiedzią wyglądu tego SUV-a jest pokazany rok temu koncept 20V20 (zdjęcia).

 

2015 548451 seat 20v20 concept1 Seat bierze Porsche na celownik?

 

Jeśli Seat rzeczywiście bierze na celownik Porsche i Jaguara, to musi nastąpić znacząca poprawa jakości wykonania i materiałów, ale koncern VAG mający w swoim portfolio markę Audi nie powinien mieć z tym problemu. Pytanie czy wewnętrzna konkurencja nie odbije się właśnie na Audi Q5/SQ5 i… samym Porsche Macan, które też jest przecież częścią VAG. Pozostaje czekać na kolejne porcje informacji od Seata.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Seat

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.