Seat Ateca – pierwszy SUV z hiszpańskim temperamentem

Wczoraj do sieci wyciekły zdjęcia tego zaskakującego modelu. Ten fakt spowodował, że hiszpański producent już dziś, a nie na salonie w Genewie, opublikował oficjalne informacje na jego temat. Przed Wami Seat Ateca. 

Trudno powiedzieć, czy wyciek zdjęć był kontrolowany, czy nie, aczkolwiek dla Seata model Ateca to przełomowy krok. To pierwsze tego typu auto w historii tej marki, które będzie miało na rynku ogrom konkurencji (nawet w grupie VAG).

Jak widać po zdjęciach auto mocno przypomina Leona,  a jego finalny wygląd jest bardzo realistyczny. To powoduje, że auto faktycznie już niedługo może trafić do sprzedaży.

 

seat ateca 2

 

Połączeń z popularnym kompaktem hiszpańskiej marki jest więcej. Zobaczymy je zarówno z tyłu auta, jak i we wnętrzu, które jest po prostu identyczne jak w kompakcie. Na dobrą sprawę jedynie bryła samochodu jest inna.

Ateca korzystać będzie z rozwiązań Tiguana oraz platformy MQB – nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ale te informacje pozwalają twierdzić, że auto będzie miało bardzo szeroką gamę silnikową (znaną z VW). Na pewno samochód będzie miał opcjonalny napęd 4×4 i automatyczną skrzynię DSG.

 

Konrad Stopa

Fot: Seat

 

seat ateca 1

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: