Samochody z serialu Friends

Cały świat żyje od wczoraj premierą specjalnego odcinka “Przyjaciele” czyli Friends. Nie będę opisywał tutaj samego serialu, bo do fanów nie należę, ale by być na czasie prześledziłem na szybko jakie samochody przewijały się przez 10 lat produkcji tego sitcomu.

Oczywiście serial ten nie ma za wiele wspólnego z motoryzacją, ale mimo wszystkie wątki samochodowe się pojawiają. Łącznikiem może być też aktor grający Joey’a. W końcu Matt LeBlanc trafił później na sceny Top Geara, jako jeden z prowadzących.

Czas na auta!

Samochody friends 2

MGB Roadster

Jednym z nich był kabriolet retro, który kupił sobie Ross na 30 urodziny. To mały klasyk z lat 1962-1980, który pomieści nawet 4 osoby. Niecałe 100 KM rozpędzało to małe nadwozie, a napęd na tylną oś mógł dać trochę frajdy. Niektóre egzemplarze z początków produkcji kosztują grube pieniądze.

Samochody friends 5

Porsche 911 Carrera Cabrio z 1985

To tak naprawdę samochód ojca Rossa i Monici, który córka w pewnym momencie od ojca odziedzicza. Pojawia w serialu się kilka razy i najbardziej ciekawi mnie jego wymowa, która w serialu nie posiada e na końcu nazwy marki.

Samo Porsche oczywiście pod maską miało 6-cylindrowy silnik i obstawiam moc 231 KM, aczkolwiek ciężko stwierdzić po kilku scenach w samym serialu.

Samochody friends 3

Checker Marathon Taxi

To wielki czterodrzwiowy sedan, który również pochodzi z lat 1959-1982 i tak naprawdę jest taksówką babci Pheobe. Dość często przewija się w odcinkach serialu i towarzyszy jego bohaterom. Dość ciekawy i wyróżniający się pojazd rozjaśniający szary Nowy Jork.

Inne pojazdy

Oczywiście to nie wszystkie pojazdy, które pojawiły się na ekranie. O wielu autach też wspominano w dialogach, ale nigdy ich nie pokazywano. Na przykład ojciec Reichel kusił ją Mercedesem w kabriolecie jeśli wróci do domu, a chłopak Moniki jeździł jakimś Jaguarem.

Sporo aut pojawiało się też przy ulicy pod budynkiem Przyjaciół.

A Wy oglądaliście ten serial?

Konrad Stopa
fot. Youtube

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: