Samochodowe SPA – jak zadbać o auto latem?

Chociaż zwykle to w zimie martwimy się o stan i czystość naszego samochodu, latem również czeka na niego wiele wyzwań. W jaki sposób zadbać o karoserię i lakier w sezonie letnim? O czym powinniśmy pamiętać i z jakich środków korzystać, aby uzyskać najlepszy efekt?

Dlaczego warto zadbać o auto latem?

Zadbane auto zawsze będzie prezentowało się rewelacyjnie, niezależnie od modelu czy marki – to fakt. Latem powinniśmy o to zadbać równie mocno, jak w sezonie zimowym. Chociaż w ciepłe dni nie musimy martwić się o błoto, sól na drodze czy śnieg, to jednak nadal wiele rzeczy może sprawić, że karoseria naszego samochodu nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Kurz, drobne zanieczyszczenia czy małe kamyki nadal mogą wyrządzić sporo szkód, jeżeli nie uporamy się z nimi w porę. Dlatego właśnie warto jest regularnie dbać o stan auta, czyścić je, a być może także zabrać na bardziej zaawansowany detailing, gdzie dodatkowo nałożymy na lakier specjalne powłoki pozwalające na zapewnienie mu lepszej ochrony.

Jak dbać o auto latem?

Podstawową czynnością, o jakiej powinniśmy pamiętać, jest myjnia. Najlepiej wybrać tę ręczną lub wykonać pracę samodzielnie, ponieważ wtedy mamy najmniejsze szanse na to, że lakier samochodu ulegnie zadrapaniu czy uszkodzeniu. Zawsze wybierajmy odpowiednie kosmetyki samochodowe do tej czynności, jak i miękkie gąbki lub ściereczki, które nie pogorszą w żaden sposób stanu karoserii. Jeżeli chcemy, aby efekt utrzymał się na dłużej, możemy także zdecydować się na polerowanie auta. Choć jest to zadanie żmudne i wymagające odpowiednich narzędzi, daje bardzo ciekawy efekt i sprawia, że nasz pojazd prezentuje się w naprawdę atrakcyjny sposób. Jeżeli sami nie mamy możliwości dokonać prac polerskich, warto wybrać się z tym do dedykowanego centrum detailingowego, o ile mamy jakieś w okolicy.

Jakich narzędzi użyć?

Wybierając narzędzia do pracy przy samochodzie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by były one bezpieczne dla lakieru i ewentualnych powłok, jakie na nim mamy. Gąbki, ścierki i inne elementy do czyszczenia powinny być miękkie i delikatne, aby zbierać zanieczyszczenia, ale nie rysować powierzchni auta. Z kolei w przypadku polerowania będziemy potrzebować dodatkowego urządzenia, jakim są maszyny polerskie w sklepie Clinic4car. Warto również zaopatrzyć się w stosowne tarcze polerskie, które ułatwią nam zadanie i pozwolą na osiągnięcie zadowalającego efektu.

Źródło: Clinic4car.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy