Samochód za 16 milionów euro przyłapany na ulicy. Ktoś straci pracę?

Kierowca testowy Bugatti dał się przyłapać na drodze w modelu La Voiture Noire. Zdarza się to różnym producentom, ale tutaj sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ to jedyny egzemplarz tego modelu na świecie.

To się nazywa edycja limitowana. Bugatti postanowiło stworzyć tylko jeden egzemplarz La Voiture Noire, jako hołd dla samochodu samego Jeana Bugattiego – Type 57 SC Atlantic.

Jak to bywa w wypadku limitowanych edycji supersamochodów, wyjątkowe Bugatti zostało już sprzedane. Tajemniczy klient nie oszczędzał na dodatkach. Firma ujawniła, że katalogowa cena to 11 milionów euro, ale samochód został kupiony za 16,5, czyli ponad 75 milionów złotych.

%name

Bugatti La Voitre Noire przyłapane na ulicy

Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku. Wtedy producent przyznawał, że potrzebuje jeszcze 2,5 roku, żeby dokończyć pracę nad autem. Wygląda na to, że Bugatti dotrzyma terminu. Jeżdżący La Voitre Noire został sfotografowany w okolicach Molsheim we Francji, czyli niedaleko fabryki Bugatti.

Dotychczas oglądaliśmy tylko rendery, teraz czas na zdjęcia jedynego, prawdziwego egzemplarza. Zdjęcia pojawiły się na Instagramie jct_carphotography.

Zrzut ekranu 2021 04 26 o 11.03.04 1024x530
Zrzut ekranu 2021 04 26 o 11.03.15 1024x482

Co się zmieniło?

Przede wszystkim silnik – kiedy pokazywano w Genewie makietę samochodu, pod maską znajdował się motor elektryczny, który pomagał w przemieszczaniu samochodu. Teraz prawdopodobnie pod maską jest już W16 z Chirona, które generuje 1500 koni mechanicznych.

%name

Względem renderów zmieniły się też felgi. Teraz są bardziej klasyczne, ale niezbyt pasują do futurystycznego supersamochodu. Mam nadzieję, że te założone są tylko na czas testów, i że przed przekazaniem kluczyków, zostaną wymienione na coś ciekawszego.

Wojciech Kaleta
Zdjęcia: Bugatti

Dyskusja

komentarzy

Wojciech Kaleta

Student dziennikarstwa i pasjonat motoryzacji. Pisanie na bloga to dla niego praktyka zawodowa i jednocześnie rozrywka po dniu na uczelni. Teoretycznie posiada Fiata Stilo, ale częściej wybiera komunikację miejską, lepiej nie pytajcie dlaczego.