Samochód w granicach 15-20 tys. – co wybrać?

Jesteś na etapie wyboru nowego samochodu? Masz na ten cel przygotowaną kwotę rzędu 15 do 20 tysięcy złotych? Szukasz auta stosunkowo młodego, z niskim przebiegiem, dobrym wyposażeniem, bezwypadkowego i najlepiej kupionego w kraju, sprzedawanego przez pierwszego właściciela?

Spełnienie tych wszystkich kryteriów w tym przedziale cenowym nie jest proste. Jeśli jednak zrezygnujesz z kilku wymogów, możesz znaleźć naprawdę ciekawy i przyzwoicie wyposażony samochód.

 

Jesteś na etapie wyboru nowego samochodu? Masz na ten cel przygotowaną kwotę rzędu 15 do 20 tysięcy złotych? Szukasz auta stosunkowo młodego, z niskim przebiegiem, dobrym wyposażeniem, bezwypadkowego i najlepiej kupionego w kraju, sprzedawanego przez pierwszego właściciela? Spełnienie tych wszystkich kryteriów w tym przedziale cenowym nie jest proste. Jeśli jednak zrezygnujesz z kilku wymogów, możesz znaleźć naprawdę ciekawy i przyzwoicie wyposażony samochód.

 

Opel Corsa D

 

Niewątpliwie jest to jeden z najczęściej spotykanych na polskich drogach, mały samochód miejski. Ciekawa stylistyka, przestronne wnętrze, bagażnik słusznych rozmiarów i duży wybór wersji silnikowych. To największe atuty tego zwinnego, niemieckiego samochodu. Do największych zalet opla corsy D należy duża dostępność na rynku i ekonomia jazdy. W tym modelu zastosowano kilka oszczędnych silników, między innymi o pojemności 1.0 – 65 KM oraz 1.2 – 85 KM. Jazda tymi pojazdami być może nie dostarcza dużych dawek adrenaliny, ale jest za to tania i wygodna. W samochodach tych standardem jest klimatyzacja, centralny zamek, elektryczne szyby i bardzo dobrze działające wspomaganie kierownicy. Nie trudno również trafić na modele z instalacją gazową. W ich przypadku, średni koszt przejechania 100 kilometrów, oscyluje w granicach 13 złotych! Opel Corsa jest dość łakomym kąskiem na rynku samochodów używanych, by znaleźć przyzwoity egzemplarz najlepiej udać się do skupu samochodowego i poprosić o rezerwację, wtedy możemy liczyć na oględziny przed innymi kupującymi.

 

Fiat Panda II

 

Być może samochód nie należy do najładniejszych, ale pod względem niezawodności i niskich kosztów eksploatacji, nie ma sobie równych. Fiat Panda przez wiele lat cieszył się mianem najchętniej kupowanego samochodu. Było to zasługą ciekawej jak na tamte lata stylistyki i co równie ważne, niskiego spalania paliwa. Dziś, po latach, nic się w tym względnie nie zmieniło. Osoby szukające kilkuletnich samochodów, sprawdzających się w jeździe miejskiej i krótszych trasach, chętnie wybierają fiata pandę II. Średni komfort jazdy w pełni jest rekompensowany bezawaryjnością i małymi kosztami eksploatacji. Samochód idealnie sprawdzi się jako pojazd codziennego użytku w dojazdach do pracy lub szkoły, a także jako drugi samochód w rodzinie.

 

Fiata pandę nie jest trudno kupić. Duża popularność tej marki w Polsce sprawiła, że kilkuletnie, zadbany egzemplarz z niskim przebiegiem można mieć w cenie około 15 do 18 tysięcy. Jeżeli szukasz takiej okazji, warto odwiedzić autoskup samochodów. Wielu kierowców, chcąc przyspieszyć sprzedaż samochodu i pozbyć się związanych z tym uciążliwości, właśnie takim firmom powierza to zadanie.

 

Peugeot 207

 

Peugeot 207 to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy szukają nieco większego i wygodniejszego hatchbacka. Pomimo że samochód istnieje na rynku już od kilku lat, jego nieprzemijające wzornictwo w dalszym ciągu podoba się nowym kierowcom. Peugeot 207 to starszy brat odnoszącego sukcesy Peugeota 206. W porównaniu do poprzednika, model 207 jest masywniejszy, ma przestronniejsze wnętrze i bogatsze wyposażenie. Gwarantuje również wyższy komfort jazdy, co jest zasługą poprawionego zawieszenia i lepszych materiałów wykończeniowych. Niestety, można mieć pewne zastrzeżenia co do dynamiki jazdy. Podstawowa jednostka – benzynowy silnik 1.4 o mocy 75 KM, nie zapewnia oczekiwanej dynamiki jazdy, ale jest wystarczający do spokojnego przemieszczania się z punktu A do B. Mając taką możliwość, korzystniej wybrać samochód z silnikiem diesla (HDI) lub silnik benzynowy o większej pojemności, np. 1.6

 

Źródło: skupaut-szczecin.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: