Salonowa ewolucja

Większość z nas, gdy chce wskazać dobry salon samochodowy, odwołuje się do tych, które sprzedają pojazdy fabrycznie nowe. Jadąc ulicami większego miasta mijamy wiele takich obiektów, nad którymi górują loga doskonale znanych marek.

Niewątpliwie są to miejsca, w których da się kupić bardzo dobre auta, ale wiemy, że w polskich realiach kupno nowej maszyny nie jest dane każdemu. Chodzi oczywiście o względy finansowe, które rodzą jasne dla każdego ograniczenia. Czy to oznacza, że nie mając dużych środków nie możemy liczyć na porządne auto? Na szczęście nie.

 

Aktualnie da się zauważyć, że salon samochodowy jako ogólne pojęcie nie odnosi się wyłącznie do aut nowych. Na naszych oczach kształtuje się bowiem szczególna „wyspa” w ramach motoryzacyjnego rynku wtórnego – rynek używanych samochodów premium. To maszyny z drugiej ręki, ale w ponadprzeciętnie dobrym stanie, mające za sobą wszelkie techniczne przeglądy, nierzadko odnowione na wszystkich możliwych polach. Do tego stopnia, że ich kondycja niewiele odbiega od tego, co oferuje nam nowy egzemplarz.

 

Czym salon samochodowy może skusić klienta?

Salonów działających w tak wysokim standardzie nie jest póki co wiele, ale stopniowo stają się zauważalne. Działający w kilku lokalizacjach w Polsce salon Papis koncentruje się na oferowaniu między innymi samochodów poleasingowych, zwykle świetnie utrzymanych. Kusi klientów również atrakcyjnymi warunkami gwarancji, co stanowi kolejny wyróżnik dla tego typu punktów sprzedaży. Salony samochodów używanych dążą do tego, aby wyjść do nabywców ze standardami zbliżonymi do tych, jakie znają oni od dealerów z rynku pierwotnego.

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest połączenie sprzedaży pojazdów z zapleczem serwisowym. Na miejscu czekają doświadczeni serwisanci, pełna infrastruktura techniczna umożliwiająca diagnostykę oraz naprawę aut. Konwencjonalny salon samochodowy nam tego nie zapewnia, ale kupcy aut używanych mają mieć poczucie, że nie są zostawieni sami sobie. Oznacza to, że świadczenie gwarancyjne może być realizowane bezpośrednio w miejscu kupna pojazdu, a to ogromne ułatwienie.

 

Doceniane standardy

Udając się do salonu wyspecjalizowanego w używanych modelach mamy możliwość przebierania w propozycjach, gdyż zazwyczaj czekają na nas auta różnych marek, z rozmaitymi typami nadwozia. Odpowiadając na różnorodne potrzeby nabywców, taki salon samochodowy ma szansę zdobyć zaufanie klienta znacznie łatwiej – szczególnie, gdy personel oferuje też kompleksowe doradztwo. Sumarycznie jakość obsługi w przypadku dealerów używanych pojazdów potrafi stać na znacznie wyższym poziomie niż w salonach markowych, co jeszcze kilka lat temu mogło wydawać się tezą karkołomną.

Rynkowe zmiany odnoszące się do motoryzacyjnych propozycji z drugiej ręki muszą cieszyć polskich nabywców. Jak mówią pracownicy filii Papis w Łodzi, wielu klientów jest zaskoczonych zakresem wyboru aut, a także ich kondycją i relacją jakości do ceny. Oznacza to, że z roku na rok salon samochodowy przestaje być utożsamiany wyłącznie z placówkami oferującymi nowe pojazdy, ale staje się też synonimem wysokiej jakości w świecie samochodów używanych.

 

Źródło: Papis.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: