Rusza kampania Fiata promująca kampery zbudowane na Ducato

Zainteresowanie kamperami w Polsce rośnie z roku na rok. Wystarczy wspomnieć, że w I półroczu 2020 roku zarejestrowanych zostało 471 nowych kamperów z czego aż 230 sztuk w czerwcu br. Dla porównania w całym zeszłym sprzedaż pojazdów tego typu w Polsce wyniosła 662 sztuki.

Nie dziwi zatem najnowsza kampania Fiata skierowana do klientów poszukujących pojazdów typu kamper. Kampania o nazwie „ Starred Holidays” widoczna jest w prasie i przyciąga ciekawymi zdjęciami oddającymi uroki życia w kamperze. Włoski producent zachęca do zakupu samochodów zbudowanych na bazie jednego ze swoich najpopularniejszych modeli. Jednym z argumentów, który ma przekonać niezdecydowanych do zakupu jest fakt, że Ducato w dalszym ciągu pozostaje niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. W przeciągu ostatnich 10 lat na model ten – jako bazę do stworzenia kampera zdecydowało się przeszło 500 tysięcy rodzin.

Wśród nowości w wersji z 2020 roku można znaleźć  automatyczną skrzynię biegów o 9 przełożeniach oraz nowoczesny silnik z serii Multijet 2 występujący w różnych wariantach mocy. Najsłabsza odmiana rozwija moc 120 KM, najmocniejsza zaś 180 KM. Pomiędzy znajdziemy zaś warianty o mocy 140 KM i 160 KM. Każdy Fiat Ducato wyposażony jest w systemy wspomagania jazdy (ADAS). Dodatkowo może być wyposażony w obrotowy fotel kierowcy i pasażera.

Ducato BasedMotorhome Wood ok 1024x445 Rusza kampania Fiata promująca kampery zbudowane na Ducato

Argumentem przemawiającym za zakupem Fiata Ducato jest również dobrze rozwinięta sieć serwisowa obejmująca 6 500 punków serwisowych Fiat Professional w całej Europie. Co ważne, ponad 1 800 z nich to punkty specjalizujące się w obsłudze pojazdów typu kamper. Warto dodać również, że Fiat Professional przy współpracy z Mopar opracował pakiet Maxiumum Care Camper, który przedłuża gwarancję po jej wygaśnięciu.

Paweł Oblizajek
fot. Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.