Rumuńska premiera – Dacia Duster Pickup

Projekt ma już dwa lata, ale w końcu ujrzał światło dzienne. W Rumunii Dacia wprowadza Dustera w wersji roboczej. Czy taki budżetowy pickup przyjmie się wśród tamtejszej klienteli?

Niestety nie wiemy, czy auto kiedyś wyjdzie poza Rumunię, ale trzeba przyznać, że prezentuje naprawdę sporo i oferuje duże możliwości ładunkowe. Pojedyncza kabina przewiezie tylko 2 pasażerów, ale dzięki temu paka ma długość aż 1,65 m, pojemność 1000 litrów i ładowność 500 kilogramów.

2021 Dacia Duster Pick Up Romanian spec 1 1024x576

Auto jest krótsze niż zwykła odmiana Dustera, ale zawieszono je wyżej (prześwit to ponad 22 cm) dzięki czemu możliwości terenowe nie są najmniejsze. Samochód będzie oferowany na razie tylko w jednej wersji silnikowej z napędem 4×4. Pod maską pojawi się 1,5-litrowy diesel o mocy 115 KM

I co zobaczymy te auta na lokalnych gospodarstwach lub przy budowach dróg? No nie wiem, bo w Rumunii auto kosztuje około 23 tysięcy euro.

Konrad Stopa
fot. Dacia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: