Robert Szustkowski wystartuje w zabytkowej ciężarówce na Dakarze 2021

Polski finansista i pasjonat sportów motorowych – Robert Szustkowski, który już trzykrotnie ukończył rajd (2010-2012 i 2019), rozważa wzięcie udziału ze swoim zespołem R-Six w nowej kategorii rajdu Dakar 2021 Kategoria Classic to nowość w rajdzie z udziałem zabytkowych ciężarówek.

Organizatorzy Rajdu Dakar (Amaury Sport Organization) ogłosili, że jedną z atrakcji przyszłorocznego rajdu nowa kategoria Classic, która pozwoli legendarnym pojazdom ponownie wystartować w zawodach (donosi portal Carcar.News). Samochody, które startowały w wyścigu przed 2000 rokiem, będą mogły ponownie wziąć udział w wyścigu.

Po ukończeniu trzech rajdów bardzo poważnie podchodzę do udziału w nowej kategorii Classic planowanej na przyszły Dakar – potwierdza Szustkowski. Ostateczna decyzja jest jednak uzależniona od stanu zdrowia pana Szustkowskiego. Zawodnik R-Six od lat zmaga się bowiem z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Jeśli Robert Szustkowski zdecyduje się na udział w Classic Dakar prawdopodobnie wybierze czeską Tatrę, choć nie wyklucza innych dobrych marek samochodów. Wszystko zależy od stanu technicznego i rozmów z właścicielami zabytkowych pojazdów.

Istotnym elementem organizacji przyszłych Dakarów jest fakt, że organizatorzy zaczęli przywiązywać większą wagę do zasad bezpieczeństwa. Mniejsza prędkość, poduszki powietrzne w samochodach, sygnały ostrzegawcze – to tylko niektóre z obostrzeń, jakie wprowadził organizator imprezy.

Materiały prasowe

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: