Reprezentacyjny Hiszpan – Seat Toledo

Seat Toledo to auto, które sprawdzi się zarówno podczas rodzinnego wyjazdu na wakacje, jak i w codziennym przemierzaniu mniej lub bardziej zakorkowanych ulic. Wygodne i wszechstronne jest z pewnością dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto poszukuje praktycznego pojazdu w przystępnej cenie.

 

Co ukryto pod maską?

W zależności od wersji, pod maską Seata Toledo może znajdować się silnik Diesla 1.4 (90 KM) lub 1.6 (115 KM), bądź też benzynowy 1.2 TSI (90.110 KM) albo 1.4 (125 KM). Wszystkie są wykonane w technologii Ecomotive, która umożliwia znaczną redukcję dwutlenku węgla, co w konsekwencji prowadzi do mniejszego zanieczyszczenia powietrza. Niezależnie od wyboru modelu, będzie on doskonale współpracować z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, zapewniającą płynność jazdy przy każdej szybkości.
 
Toledo w środku…

Wnętrze auta wyposażono w ergonomiczne fotele z miękką tapicerką, a deska rozdzielcza została zaprojektowana w taki sposób, aby kierowca miał wygodny dostęp ze swojego miejsca do wszelkich urządzeń. Toledo jest podświetlany, dzięki czemu nocą i o zmierzchu w środku panuje miły nastrój. Uwaga: Podświetlenie występuje standardowo w modelu FR, natomiast w Style jest rozwiązaniem opcjonalnym.
 
…i na zewnątrz

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Seat Toledo spodoba się każdemu, kto ceni sobie opływowe, sportowe kształty. Sam jego widok wzbudza poczucie komfortu, do czego przyczynia się zwłaszcza specjalnie zaprojektowane nadwozie. Ponieważ auto dostępne jest w kilkunastu wersjach kolorystycznych, każdy kierowca dopasuje taką barwę, która najbardziej mu się podoba.
 
Technologie dla kierowcy i pasażerów

Wbudowana w konsolę kamera cofania SEAT Rear View Camera to świetna pomoc podczas ruchu wstecznego, a czujniki parkowania ułatwiają postawienie wozu w nawet najciaśniejszej przestrzeni. Miłośników słuchania radia i muzyki ucieszy wiadomość, że Toledo wyposażono w Media System Plus – multimedialne centrum samochodowe, które można połączyć bezprzewodowo z urządzeniem przenośnym, jak np. smartfon. Idealne rozprowadzenie dźwięku zapewnia sześć wbudowanych głośników.

Bardziej praktycznym rozwiązaniem dla kierowcy jest Highway Assist – to funkcja, która automatycznie zwiększa zasięg reflektorów po przekroczeniu szybkości 110 km/h. Działa ona również w druga stronę – przy zwalnianiu zasięg zostaje zredukowany.
 
Warto czy nie warto?

Seat Toledo to samochód polecany przede wszystkim dla kierowców planujących wyjazdy rodzinne. Zapewnia komfort w czasie dłuższych wypraw z dziećmi, a choć silnik potrafi dać “kopa”, auto przeznaczone jest do spokojnej jazdy bez szaleństw. Oczywiście, Toledo może nabyć też każdy, kto potrzebuje czterech kółek do jazdy po mieście, gdyż oferuje naprawdę dobre parametry w rozsądnej cenie.

Źródło: Seat / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: