Renowacja felg – na czym polega ten zabieg i czy warto go wykonywać?

Renowacja felg to problem przed którym wcześniej, czy później staną właściciele samochodów. Właściwie przeprowadzony zabieg renowacji pozwala na zaoszczędzenie czasu i nakładów finansowych. Jak się go przeprowadza? Zobaczmy!

 

Renowacja w kilku krokach

Najczęściej renowacji poddawane są felgi mocno zniszczone, więc należy się liczyć z tym, że felga będzie wyglądała lepiej, ale nie uzyskamy efektu „felgi jak nowej”. Tym niemniej koszt takiej usługi jest na tyle atrakcyjny, że warto w ten sposób je odświeżyć. Przeciętny koszt renowacji kompletu wynosi tyle ile zakup jednej oryginalnej felgi od dobrego producenta.

Czy regenerujemy jedną felgę, czy wszystkie od razu? Specjaliści zalecają renowację kompletu, bo odnowiona felga będzie wyglądała lepiej od pozostałych. Serwis felg jest również pomocny, gdy podczas jazdy uszkodzimy felgę. Prostowanie felg to znacznie niższy koszt niż zakup nowego kompletu. Renowacja felg obejmuje nie tylko prostowanie, ale również spawanie, czy naprawianie drobnych ubytków. – mówi Łukasz Korczyk z serwisu centrumfelg.pl.

Serwis zajmujący się renowacją felg wyczyści stary lakier, dokładnie wypiaskuje i wyszlifuje felgi. Następnie na felgę nakłada się warstwę podkładu. Kolejny etap to malowanie na wybrany przez klienta kolor. Paleta kolorów oferowanych przez większość zakładów jest dość szeroka, ale warto pamiętać, że w przypadku felg mocno skorodowanych lepiej będą wyglądały ciemne kolory, na których mniej widoczne są wszelkie niedoskonałości.

 

Lakierowanie

Specjaliści odradzają lakierowanie felg, bo lakier położony na miejsca, które często są wilgotne albo na mikropęknięcia po prostu odchodzi. Z tego samego powodu lepiej też nie ich nie chromować. Chromowane felgi często występują w amerykańskich samochodach. Nie ma ich aż tak dużo na rynku, ale w tym przypadku bardziej opłaca się zamówić nowy komplet na Ebayu niż chromować stare. Nie zaleca się też lakierowania na kolor chromu, bo kolory chromowe nie są odporne na codzienne użytkowanie.

 

Czystość na co dzień

Na co dzień pozostaje dbać o czystość i odpowiednio pielęgnować felgi. Nie myjemy ich szamponem samochodowym, bo zostają po nim trudne do usunięcia smugi. Do wielu środków do czyszczenia felg dodawane są specjalne szczotki ułatwiające mycie w trudno dostępnych miejscach. Po umyciu felgi wycieramy do sucha i polerujemy ściereczką z mikrofazy. Raz na jakiś czas warto też wyczyścić felgi od środka konserwując je dodatkowo specjalnym woskiem. Czyszcząc felgi warto przy okazji zadbać o opony i nanieść na nie środek do pielęgnacji ogumienia. Taka pielęgnacja sprawia, że samochód nie tylko ładnie się prezentuje i przyjemnie nim jeździć, ale też przedłuża żywotność felg i opon.

Felgi są niezwykle istotnym elementem każdego auta. By posłużyły nam dłużej, warto o nie dbać i co jakiś czas decydować się na odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.

 

Źródło: centrumfelg.pl / art. sponsorowany

fot: flickr.com (licencja:CC BY 2.0)

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: