Renault podjęło decyzję – Kubica nie pojedzie

Z oświadczenia francuskiego producenta jasno wynika, że w najbliższym GP, polski kierowca nie siądzie za sterami bolidu.

 

Twarde i jasne stanowisko Renault może zwiastować, że Kubica w tym roku (zostało jeszcze 8 wyścigów) nie wystartuje w zawodach F1. Szkoda, ponieważ podczas tegorocznych testów Robert przejechał sporo okrążeń w niezłym czasie i to na kilku torach. Jak się okazuje była to jedynie praca, która pomoże inżynierom Renault oraz innym kierowcom.

W GP Belgii wystartuje Nico i Palmer. Polscy kibice liczyli na zmianę właśnie tego drugiego, ponieważ jego występy w tym sezonie są poniżej oczekiwań. Będziemy jednak musieli na to zaczekać – zapewne do przyszłego roku.

Sam zainteresowany (Kubica) nie komentuje tej decyzji. Od dawna wiemy, że skromny Małopolanin powoli przygotowuje się do powrotu spokojnie czekając na decyzje niezależne od niego.

Mimo wszystko – życzymy powodzenia i jak najszybszego powrotu Robert!

 

Konrad Stopa

fot. Wikimedia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: