Renault Megane RS w piekielnej odmianie

Na cześć współpracy Renault i Red Bulla w F1, francuski koncern od kilku lat tworzy specjalne wersje pospolitego kompaktu. W tym roku Red Bull znów zwyciężył w rankingu konstruktorów F1, więc Renault ma co świętować.

Pełna nazwa samochodu to Renault Megane RS 265 Red Bull Editio 2014. Jest trochę długa, ale tłumaczy prawie wszystko. Wiemy z jakiej okazji powstało i ile ma koni. Otóż pod maską znajdzie się 2-litrowy silnik z 265 kucami.

Oprócz specjalnego malowania (granatowy lakier), 19 calowych felg oraz foteli Recaro, Megane otrzymał wzmocnione zawieszenia oraz hamulce Brembo. Ten hot-hatch dostanie również tzw. szperę, dzięki czemu prowadzenie będzie wygodniejsze, a auto po prostu szybsze.

Ciekawostką jest fakt, że powstanie jedynie 120 sztuk, więc nikłe szanse, by spotkać ten samochód na polskiej ulicy.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: