Renault Megane RS w piekielnej odmianie

Na cześć współpracy Renault i Red Bulla w F1, francuski koncern od kilku lat tworzy specjalne wersje pospolitego kompaktu. W tym roku Red Bull znów zwyciężył w rankingu konstruktorów F1, więc Renault ma co świętować.

Pełna nazwa samochodu to Renault Megane RS 265 Red Bull Editio 2014. Jest trochę długa, ale tłumaczy prawie wszystko. Wiemy z jakiej okazji powstało i ile ma koni. Otóż pod maską znajdzie się 2-litrowy silnik z 265 kucami.

Oprócz specjalnego malowania (granatowy lakier), 19 calowych felg oraz foteli Recaro, Megane otrzymał wzmocnione zawieszenia oraz hamulce Brembo. Ten hot-hatch dostanie również tzw. szperę, dzięki czemu prowadzenie będzie wygodniejsze, a auto po prostu szybsze.

Ciekawostką jest fakt, że powstanie jedynie 120 sztuk, więc nikłe szanse, by spotkać ten samochód na polskiej ulicy.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: