Renault Mégane IV oficjalnie

Najwyższy czas na nowe Mégane, prawda? No to voila – pierwsze zdjęcia nowego kompaktowego Renault właśnie wyciekły do internetu.

Nowe Renault Mégane prezentuje się bardzo nowocześnie – widać tu nawiązania do większego Talismana, widać ostrą, zdecydowaną kreskę projektantów. Wersja GT – ta niebieska na zdjęciach – wygląda jeszcze okazalej; podwójny wydech, zestaw spoilerów, bardziej agresywne zderzaki.

A co pod maską? Na razie nic na pewno nie wiadomo, ale wieść gminna niesie, że do wyboru będą trzy jednostki benzynowe (TCe 100, TCe 130 i TCe 200) oraz cztery warianty wysokoprężne (dCi 110, dCi 110 hybrid, dCi 130 i dCi 160). W najmocniejszych Renault przewiduje montowanie systemu 4Control, czyli skrętnej tylnej osi.

Póki co musimy jeszcze uzbroić się jednak w cierpliwość – więcej o nowym Renault dowiemy się po jego oficjalnej prezentacji na salonie samochodowym we Frankfurcie!

 

 

fot. Renault, carpassion.it

 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Scala Style 1.0 TSI DSG z 2020, Audi A3 1.8T 150 KM + LPG z 2002, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM) z 1991 roku.