Renault City K-ZE – kolejny elektryk

Azjaci mogą cieszyć się z kolejnego elektrycznego samochodu z Europy. W Szanghaju zaprezentowano crossovera o nazwie Renault City K-ZE.

Nie wiem czy mamy czego żałować, bo auto będzie sprzedawane jeszcze w tym roku na rynku chińskim. Po paru przygodach z ZOE lub elektrycznym Kangoo wiemy już, że w Polsce ciężko posiadać takie auto. Mimo wszystko elektryczny crossover Renault mógłby znaleźć na siebie klientów.

Co ciekawe auto będzie produkowane przez firmę córkę aliasu Renault-Nissan-Mitsubishi, więc europejska tak naprawdę zostanie tylko marka i przekazane patenty. Czy to zaprocentuje dobrą sprzedażą auta o 300-litrowym bagażniku z 15-centymetrowym prześwitem?

renault pokazalo miejskiego crossovera z elektrycznym napedem 05 1024x684

Tego nie wiemy, ale ładowanie auta ma zająć jedynie 4 godziny. Będzie to można robić z normalnego gniazdka lub publicznych stacji ładowania (ładowanie do 80% w 50 minut). Brzmi interesująco.

A środek? Standardowe Renault z bebechami Clio. W centralnym miejscu kolorowy wyświetlacz skrywający szereg aplikacji i system audio. Również łączność auta z telefonem przez aplikację, by podglądnąć stan naładowania i działania napędu EV.

Konrad Stopa
fot. Renault


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: