Renault Arkana – prototyp nowego crossovera

A może SUVa? Już pogubiłem się w tych segmentach, ale w sieci pojawił się teaser zapowiadający nowy model – Renault Arkana, który ma być wizualnie sportowy.

Wariacje na temat sportowych suvów widać na razie na rynku premium. X6 czy GLC Coupe albo Range Rover Evoque już nie dziwią. W tańszych autach takich przykładów brak, więc może Renault dobrze kombinuje.

Na razie niewiele o Arkanie oprócz nazwy możemy powiedzieć. A oznacza ona z łacińskiego dokładnie tajemnicę. Jak na razie model ten to dobry sekret, chociaż ma być niewiele większa niż Captur i na pewno będzie posiadać charakterystyczne cechy Renault (choćby reflektory).

renault arkana teaser

Na więcej musimy poczekać do targów samochodowych lub kolejnych przecieków. Szansa na ten model w Europie jest dużo większa niż pickup Alaskan, który pojawił się w Polsce tylko na moment.

Konrad Stopa
fot. Renault


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: