Relacja z Poznań Motor Show 2018

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Każdego roku jesteśmy świadkami wielu premier jednak podczas tegorocznej edycji zaprezentowano rekordową liczbę nowości.

 

Część opisaliśmy już podczas weekendu targowego, ale teraz czas przestawić pełną fotorelację i wrażenia Rafała prosto z targowej płyty.

Koncern VAG już od lat jest jednym z największych wystawców w Poznaniu. W tym roku głównym wydarzeniem była światowa premiera nowego Touarega. W pozostałej części hali zaprezentowano Skodę Fabię po lifcie oraz koncept Vision C.

 

Poznań Motor Show 2018 25 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Na stoisku Porsche mogliśmy oglądać jedną z 1000 sztuk wyprodukowanych 911 GT2 RS – najmocniejsze 911 w historii.

 

Poznań Motor Show 2018 26 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

W tym roku po raz pierwszy Seat dzielił stoisko z nową submarką Cupra. Największe wrażenie robiła Cupra R w czarno-złotej konfiguracji.

 

Poznań Motor Show 2018 35 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Najbardziej szturmowanym stoiskiem był jednak stand Peugeota. Nowa 508 jest absolutnie oszałamiająca. Moim moim rankingu poznańskich premier zajmuje pierwszą lokatę dystansując konkurencję.

 

Poznań Motor Show 2018 9 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Na stoisku Mazdy zaprezentowano odświeżony model 6.

 

Poznań Motor Show 2018 14 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Z lekkim niedosytem opuszczałem stoisko Ferrari. Po zeszłorocznej petardzie jaką było LaFerrari Aperta i premierze 812 SuperFast, w tym roku oglądaliśmy GTC4 Lusso, 488 Challenge w barwach teamu Ferrari Katowice oraz premierowe Portofino, które robi słabe wrażenie.

 

Poznań Motor Show 2018 40 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Po raz kolejny działo się za to na stoiskach marek koreańskich. Kia pozbyła się apostrofu w modelu Ceed i wprowadziła tego popularnego kompakta na kolejny poziom rozwoju. Na tej samej scenie widzieliśmy prototyp od Kii.

 

Poznań Motor Show 2018 22 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Hyundai swoje stoisko stworzył wokół nowego Santa Fe. Wy też widzicie podobieństwo w tym masywnym grillu do nowego Tiguana? Już nie z taką pompą odbyła się premiera Kony w wersji elektrycznej. Sprawdzając Ionica przekonałem się do elektrycznych Hyundaiów. Kona w tej wersji może być prawdziwą rewelacją. Nie mogło obejść się też bez prezentacji wariantów modelu i30. Fastback i wersja N uzupełniały stoisko producenta z Korei.

 

Poznań Motor Show 2018 50 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier było nowe Volvo V60. Jak na młodszego brata przystało, wygląd jest niemal identyczny z większym V90.

 

Poznań Motor Show 2018 27 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Zaraz obok Ferrari swoje stoisko utworzył Fiat prezentując swoją gamę marek. Najwięcej miejsca poświęcono Alfie Romeo. Oprócz zaprezentowania pełnej gamy modelowej, zaprezentowano po raz pierwszy w Polsce Stelvio Quadrifoglio. Obok Giulii Q prezentowało się znakomicie. W drugiej części stoiska na wspomnienie zasłużył Abarth 595 Rivale z wstawkami z drewna nawiązującymi do luksusowych jachtów.

 

Poznań Motor Show 2018 12 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

BMW przygotowało aż trzy premiery. Obok nowej M5 kręciło się i8 w wersji Roadster. Ciągle nie mogę przekonać się do widoku podłączonego kabla w tak dobrze wyglądającym aucie. Stoisko dopełnia nowy model – X4.

 

Poznań Motor Show 2018 5 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Stoisko Rolls-Royce składało się z trzech modeli, ale wspomnę tylko o jednym. Nowy Phantom wyznaczył nowe standardy w pojmowaniu luksusu w motoryzacji. Oszałamiające gabaryty sprawiają, że nie mogę wyobrazić sobie tego auta w codziennym ruchu. A jego masywny przód? No cóż, do mnie nie przemawia.

 

Poznań Motor Show 2018 2 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Podobnie jak w zeszłym roku Mercedes przygotował niespodziankę dla gości odwiedzających Motor Show. AMG Project One był prawdziwą ozdobą stoiska. I trochę przyćmił premierę nowej A klasy.

 

Poznań Motor Show 2018 17 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Ostatnim modelem, o którym chciałem wspomnieć jest Yaris, który w wersji GRMN odciągał uwagę od reszty modeli.

 

Poznań Motor Show 2018 45 Relacja z Poznań Motor Show 2018

 

Tekst jednak nie opiszę względów wizualnych więc zapraszam do obejrzenia galerii.

 

 

Rafał Kaim

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: