Rekordowy Yaris z Francji

Toyota Yaris to jeden z najbardziej popularnych samochodów miejskich. Produkowany od 1999 roku model doczekał się czterech generacji. Najnowsze wydanie jest produkowane od 2019 roku.

O tym jak dużym powodzeniem cieszy się miejska Toyota najlepiej świadczy fakt, że z linii montażowej fabryki w Valenciennes we Francji zjechał właśnie 4-milionowy egzemplarz. Jubileuszowy egzemplarz to wersja z dwukolorowym nadwoziem, dysponująca hybrydowym układem napędowym.

yaris4millionscopysdhote8

Yaris Hybrid z silnikiem 1.5 dysponuje mocą 116 KM. Charakteryzuje się niskim zużyciem. Średnie zużycie paliwa wynosi 3,8 l na 100 km.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Toyota

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.