Rapid stanie się Golfem?

Dziwnie wieści dochodzą z obozu czeskiej Skody. Podobno Rapid zmieni nazwę i będzie konkurować z samym królem kompaktów – Volkswagenem Golfem.

 

Dokładnie w przyszłym roku z rąk tego producenta ma pojawić się nowy model Skody, który będzie tylko hatchbackiem o innej nazwie, a przy okazji zastąpi aktualnego Rapida. Mimo, że niedawno mieliśmy facelifting tego modelu.

Czy to oznacza, że Skoda ma wielkie pokusy na detronizacje Volkswagena i flagowego Golfa? Tego nie wie nikt, ale decyzja jest raczej pewna, a przecież strasznie nielogiczna. Zwłaszcza, że w gamie jest jeszcze kompaktowa Octavia, ale podobno nowy model ma być w innym nadwoziu i samochody nie powinny się kanibalizować.

 

Skoda Rapid Scoutline 13 Rapid stanie się Golfem?

 

Nowy Rapid ma rywalizować nowym designem oraz jakością. Wzorce ma idealne, więc Skodzie na pewno uda się stworzyć coś ciekawego. Coś co bardziej przyniesie zyski niż dość budżetowy Rapid.

Po prostu jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, więc najpierw Skoda przygotowuje świat małymi przeciekami, by potem sprzedać swój model jak najlepiej – na razie pole do popisu mają marketingowcy i prowcy. Życzymy powodzenia

 

Konrad Stopa

fot. Motopodprad.pl

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: