Quiz: samochody, które zmotoryzowały świat

Kolejny quiz, a w nim 10 najpopularniejszych samochodów świata. Czy rozpoznasz ikony motoryzacji tylko po latach ich produkcji?

Poprzedni quiz na temat modeli Opla chyba się spodobał, więc jedziemy z kolejnym. Tym razem tylko 10 odpowiedzi do wpisania, ale też zaledwie 4 minuty na zegarze. Zadanie polega na rozpoznaniu samochodów, które zmotoryzowały Świat tylko na podstawie ich lat produkcji.

Nie brałem do quizu wymyślnych propozycji. To są auta kojarzone od razu z krajem swojej produkcji. Najpopularniejsze, jakie tylko się da. Żeby było trudniej nie wiecie jakie kraje miałem na myśli, ale podpowiem: jedno auto jest z Azji, jedno z USA i osiem z Europy. Do dzieła!

Łatwe, prawda? Kolejne quizy już wkrótce!

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.