Quiz: modele Volkswagena

Volkswagen, czyli samochód dla ludu. Tym razem trzeba przypomnieć sobie aż 40 modeli jakie zawdzięczamy tej marce.

To chyba ulubiona marka Polaków. Ponad podziałami społecznymi kochamy stare i nowe Volkswageny. Niektóre z nich stały się już symbolem i memem, jak ten słynny już ‘somsiadowy Pasat kombi w tedeiku’. Sam się nie wyróżniam, bo posiadałem już w życiu dwa auta tej marki. Moim pierwszym autem było… OK, to chyba temat na inny wpis.

Tak jak w przypadku quizu Opla znalazłem aż 40 różnych modeli z przekroju całej historii marki. Niektóre mijamy codziennie na ulicy, ale są i rzadko spotykane rarytasy. Dla ułatwienia powiem, że nie brałem pod uwagę różnych modeli z rynków azjatyckich jak Viloran czy Tharu. Modele w quizie mają wspólny mianownik – nawet jeśli teraz ich nie ma, to w pewnym momencie były oferowane w Europie. Są samochody osobowe jak i dostawcze. Nie ma też modeli specyficznych dla rynku brazylijskiego (Gol, SP2), za to pozwoliłem sobie dodać jedno bardzo charakterystyczne auto stworzone wspólnie z bratnią firmą Porsche. Czas przewidziany na quiz to 12 minut.

Na pewno niektóre się przypomniały dopiero teraz? Nie szkodzi, przecież to tylko zabawa. Jak zawsze zachęcam do zostawienia komentarza z wynikiem. Enjoy!

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.