Quiz: 16 Modeli Daewoo

Każdy je zna, ale czy na pewno? Ten quiz zweryfikuje twoją wiedzę na temat modeli Daewoo oferowanych w Polsce.

Wróćmy na chwilę do rzeczywistości początku lat 2000. Wtedy to największe triumfy w Polsce święciła marka Daewoo. Koreański koncern produkował lub montował w Polsce kilka swoich modeli, a w salonach sprzedaży kłębiły się tłumy chętnych. Pojazdy tej marki były tanie i solidne, a do klientów przemawiał fakt nabywania produktów produkowanych w FSO i innych montowniach w Polsce.

Skutki tej dawnej popularności aut Daewoo obserwujemy do dziś. Na drogach wciąż można spotkać mnóstwo samochodów tej marki, czasami jeszcze na czarnych tablicach systemu 1976-2000. Ja sam pierwsze kilometry po zdaniu prawka nabijałem właśnie w Daewoo i chyba każdy zna kogoś, kto miał taki wóz.

Znalazłem 16 aut, które występowały w Polsce pod marką Daewoo. Niektóre oczywiste, inne mniej. Postanowiłem włączyć w ten zbiór także polskie konstrukcje, które były w ramach liftingu przebrandowane na ‘koreańczyka’. Czas to 5 minut.

Myślę, że wcale nie było tak łatwo! Niektóre z tych aut są wręcz sporadycznie spotykane na drogach jakby w opozycji do tych najliczniejszych. Jak zawsze zachęcam do podzielenia się wynikami w komentarzach.

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.