Przyspieszenie Volvo S60 T8 Polestar

Nagraliśmy jak szybko nabiera prędkości najszybsze Volvo jakie można obecnie kupić w salonie. Mowa o S60 po tuningu Polestar.

Nowe Volvo S60 T8 Polestar Engineered, bo tak brzmi pełna nazwa tego auta, to całkiem szybki wózek. Przy tym dość dyskretny, bo tylko duże, złote zaciski Brembo są wyróżnikiem Polestara z zewnątrz. Za napęd odpowiadają dwa silniki o mocy systemowej 405 KM przekazywanej na wszystkie koła. Elektryczny boost tej hybrydy sprawia, że na światłach można zaskoczyć kierowców w sportowych coupe.

Producent podaje, że od 0 do 100 km/h Polestar przyspiesza w 4,4 s. Nie ma tu żadnego launch control, za to dla pełnej mocy trzeba uruchomić tryb jazdy przewidziany tylko dla tego Volvo. Uwieczniliśmy na filmie jak to wygląda w praktyce.

Samochód zrobił na mnie wrażenie nie tyle liczbami, ile odczuciem linearnego przyspieszenia. Wskazówka prędkościomierza wędruje w jednostajnym tempie od 0 do 100, a nawet 140 km/h. To zasługa niutonometrów jakie dorzuca do puli silnik elektryczny umieszczony z tyłu. Pełny test szwedzkiego sedana już niedługo na stronie.

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.