Przydatna mapa fotoradarów

Samochód to jeden z najwygodniejszych i najpraktyczniejszych środków transportu. Podróżowanie autem ma wiele zalet, daje dużą swobodę poruszania się oraz niezależność. Nic dziwnego, że jest to jedna z najczęściej wybieranych form przemieszczania się. Nie jest jednak pozbawiona wad.

W trakcie jazdy na trasie możemy spotkać kontrole drogowe i fotoradary, często umieszczone są w miejscach, w których łatwo przekroczyć dozwoloną prędkość. Nikt chyba nie lubi płacić mandatów, a szczególnie tych pojawiających się z zaskoczenia pocztą. Mapa fotoradarów jest doskonałym narzędziem ostrzegającym kierowców przed ograniczeniami prędkości.

 

Dlaczego warto korzystać z mapy fotoradarów?

 

Jest kilka powodów, dla których w mapę fotoradarów powinien zaopatrzyć się każdy kierowca. Po pierwsze, mapa fotoradarów informuje nas o ograniczeniach prędkości dzięki czemu jedziemy zgodnie z przepisami. Drugą jej zaletą jest oczywiście aspekt prawny, wiedząc gdzie znajdują się fotoradary kierowca ściąga nogę z gazu w danych lokalizacjach i ustrzega się przed mandatami, które powodują naliczenie punktów karnych. Kolejnym plusem używania mapy fotoradarów jest bezpieczeństwo. Posiadając wiedzę na temat ograniczeń prędkości i znając lokalizację fotoradaru unikamy nagłego hamowania, które jest czynnikiem zwiększającym ryzyko wypadków. Korzystając z mapy fotoradarów jedziemy przepisowo, czyli wolniej, a ostrożniejsza jazda to gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu. Mówiąc o zaletach mapy fotoradarów nie można pominąć aspektu finansowego. Przekroczenie prędkości często wiąże się z wysokim mandatem, opiewającym na kwotę minimum 200 złotych – z mapą radarów nie musisz się martwić o zbędne koszty związane z podróżowaniem.

 

Nawigacja GPS z mapą fotoradarów – rozwiązanie przydatne kierowcy

Na rynku istnieje wiele aplikacji ostrzegających nas przed fotoradarami. Jedną z nich jest NaviExpert – nawigacja GPS, która posiada wbudowaną mapę fotoradarów. Dzięki temu jedno narzędzie spełnia wiele funkcji, zapewniając kierowcy komfortową i bezpieczną jazdę. Dane na podstawie których aplikacja tworzy mapę są na bieżąco aktualizowane, co gwarantuje wyświetlanie tylko sprawnych i działających radarów. Podróżowanie z nawigacją wyposażoną w mapę fotoradarów to gwarancja bezpiecznego dotarcia na miejsce, bez mandatów i stresu, który wiąże się ze „złapaniem przez radar”. Mapa fotoradarów jest w narzędziem w pełni legalnym, system ten nie polega na wykrywaniu radarów, ale swoją bazę tworzy na bazie informacji spływających od innych kierowców.

 

 

Źródło: Naviexpert / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: