Prototyp Audi A9? I to jeszcze w kombi?

Przypatrzcie się dobrze tym liniom, ponieważ Prologue Avant Concept jest zapowiedzią nowego kierunku w wyglądzie Audi.To, co ja tutaj widzę zarezerwowanego dla nowych Avantów, to zdecydowanie bardziej liftbackowa linia nadwozia.

 

No i tutaj właściwie rodzi się pytanie – czy to nadal będzie kombi, czy już wspomniany liftback. Sam model ma być też zapowiedzią rywala dla Mercedesa CLS Shooting Brake. Dużo większego rywala. PAC ma mierzyć 5.11 metra długości, 1.97 szerokości i 1.4 wysokości.

Za komunikację z kierowcą i jego pasażerami mają odpowiadać wyświetlacze wykonane w technologii OLED, które będzie można znaleźć zarówno z przodu, jak i z tyłu. Zwłaszcza ten przed kierowcą będzie mieć dużo do wyświetlania przez 3 litrowy silnik V6 ze wspomaganiem jednostki elektrycznej, których łączna moc ma wynosić jakieś 455 KM, a moment obrotowy, gniotące bebechy 750 Nm.

 

2015 Audi Prologue Avant Concept 2 Prototyp Audi A9? I to jeszcze w kombi?

 

Napęd tradycyjnie już dla Audi, przenoszony będzie na wszystkie koła (które dodatkowo będą skrętne), a jego skutkiem ubocznym ma być sprint do 100 km/h w nieco ponad 5 sekund. Prędkość maksymalna to ograniczone elektrokagańcem 250 km/h.

Aby podkreślić najwyższy szczebel w hierarchii marki, auto wyposażono dodatkowo w pneumatyczne zawieszenie oraz węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe.

 

Marcin Koński

Fot: Audi

 

 

Dyskusja

komentarzy