Programy do dokumentów, które warto znać w warsztacie

Prowadzisz własny biznes? Może jest to sklep motoryzacyjny albo warsztat? Zastanawiasz się jakie decyzje będą dobre dla twojej firmy w nadchodzącym nowym roku 2020? Czy myślałeś o programie, który pozwoli ci szybko przygotować i uporządkować dokumentację? Warto już teraz (kiedy stary rok wciąż trwa) przemyśleć i przetestować najlepsze dla firmy oprogramowanie do fakturowania.

Na co warto zwrócić uwagę?

Chcąc przetestować funkcjonalności programów do fakturowania warto kierować się skalą działalności przedsiębiorstwa oraz jego wielkością. W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw (takich jak np. sklep motoryzacyjny) dobrą propozycją do sprawdzenia są programy do faktur oferowane przez firmę Mega-Tech. Mowa o dwóch rozwiązaniach: Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Programy te są kierowane zarówno do czynnych, jak i zwolnionych z podatku VAT. Można w nich wystawić faktury w PLN oraz w obcych walutach. Są proste, intuicyjne i uniwersalne, a każdy użytkownik może dostosować program do własnych potrzeb. W programach można dodać np. własne logo, czcionkę, pieczątkę czy jednostki miary.

Częste aktualizacje gwarancją aktualności zapisów

Oba programy do fakturowania są dosyć często aktualizowane. Wprowadzane modyfikacje wynikają głównie z konieczności dostosowania opcji do wprowadzanych modyfikacji w przepisach. W programie Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel można wystawić więc faktury z dopiskiem o split payment, czyli mechaniźmie podzielonej płatności czy wygenerować pliki JPK.

Magazynowanie połączone z fakturowaniem

Chcąc wystawiać faktury i zarządzać magazynem jednocześnie na pewno warto za darmo sprawdzić program Faktura Small Business Handel. Program można pobrać ze strony: https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business-handel/ .

Oprogramowanie to zostało stworzone dla firm, które chcą się rozwijać, posiadają zaplecze magazynowe i przeprowadzają wiele transakcji sprzedaży. W programie można stworzyć kartoteki towarów i klientów, co pozwala na szybkie wystawianie dokumentów oraz odnalezienie faktur potwierdzających transakcje z danym kontrahentem.

Faktury w parę minut!

Szybkie fakturowanie to podstawa w pracy każdego przedsiębiorcy. Po co marnować czas na przygotowanie dokumentów? Najlepiej skrócić go do minimum. Aby było to możliwe w programach od Mega-Tech są dostępne opcje, które znacząco skracają ten proces. Jedną z nich jest np. pobieranie danych kontrahentów z CEIDG na podstawie numeru NIP firmy. Kolejną jest możliwość szybkiej wysyłki faktur do klientów e-mailem lub seryjny wydruk.

To jak? Nadal szukasz programu do faktur 2020? Przetestuj rozwiązania proponowane od Mega-Tech, tym bardziej, że jest to zupełnie za darmo. Z nimi fakturowanie jest dziecinnie proste!

Źródło: Mega-tech / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: