Problemy z dmuchawą samochodową

Samochody są urządzeniami awaryjnymi. Często poprzez niepozorne awarie może dojść do innych, bardziej poważnych. Samochód jest naszpikowany elektroniką, dlatego problemy z działaniem jednego obwodu mogą infekować pozostałe. Jakie awarie mogą spotkać każdego kierowcę auta?

Pojazd, który posiada różnego rodzaju usterki, nie może być dopuszczony do ruchu drogowego. Jednak często zdarza się, iż tych usterek nie widać. Z tego powodu na drogach możemy być świadkami wielu wypadków z powodu wadliwie działających hamulców lub też przebitej opony czy niedziałających kierunkowskazów. Jedną z najczęściej występujących awarii jest awaria dmuchawy. Nie zagraża ona tak bezpieczeństwu wielu osób jak przykładowo źle działające hamulce, jednak jest równie kłopotliwa. Bezpośrednią przyczyną awarii dmuchawy może być przykładowo uszkodzony przekaźnik lub też przepalony bezpiecznik. Może również się zdarzyć, iż uszkodzony może zostać sam silnik dmuchawy. Przyczyną usterki może być również zanik kontaktu, jaki jest w kostce zasilającej, a także przerwa w obwodzie. Tego typu usterki są trudne do wykrycia. Jeżeli pragniemy naprawić je sami, spore kłopoty będziemy mieć ze znalezieniem miejsca, w którym został przerwany obwód. Z kolei jeżeli musimy wymieniać silnik dmuchawy, również dostęp do niego jest nieco kłopotliwy. Często zdarza się, iż w tym celu musimy rozebrać cały zespół nagrzewnicy.

Innym problemem pojawiającym się przede wszystkim w nowoczesnych samochodach, jest awaria układu wtrysku. W starszych samochodach posiadających ten układ, regeneracja wtryskiwaczy nie była tak kosztowna jak teraz. Były to elementy dużo bardziej wytrzymałe i prostsze w swojej budowie. Obecnie regeneracja może kosztować bardzo dużo, bowiem często jest to cena około 500 złotych doliczając do tego koszt robocizny. Układ wtrysku jest podzespołem bardzo ważnym, gdyż sprawność silników wysokoprężnych zależy również o ciśnienia, z jakim wtryskiwane jest paliwo do komory spalania. W tym wypadku mowa o wtryskiwaczach oraz pompie. Jest to bardzo istotny układ w każdym samochodzie charakteryzującym się takim silnikiem.

Obecnie wielu z nas posiada samochody. Jednak należy pamiętać, iż to nie tylko przywilej, ale również i obowiązek nieustannej konserwacji oraz przeprowadzania różnorodnych przeglądów, które decydują o naszym bezpieczeństwie.

Zobacz także: Common Rail

 

Źródło: wtryskiwacz.com / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: