Proace City to nowy najmniejszy dostawczak Toyoty

Japończycy połączyli siły z Francuzami by stworzyć tego małego, miejskiego kombivana.

Do tej pory Toyota miała w ofercie aut użytkowych tylko Hiluxa i Proace występujące także w wersji osobowej Verso. Teraz nastąpi uzupełnienie gamy od dołu, bo oto nowy Proace City. Auto zadebiutuje na tegorocznych targach pojazdów użytkowych w Birmingham.

Nowy model w zasadzie nie jest taki nowy – poznaliśmy już wcześniej trojaczki grupy PSA, z którymi jest mocno spokrewniony. Mam na myśli nowe Berlingo, Partnera i Opla Combo. Oprócz nich głównymi rywalami Toyoty na rynku będą Renault Kangoo i Ford Tourneo Connect

toyota proace city 2 1024x576 Proace City to nowy najmniejszy dostawczak Toyoty

Klienci będą mogli wybierać jedną z dwóch długości nadwozia oraz różne opcje zagospodarowania przestrzeni. W wersji dostawczej Proace może mieć 2 lub 3 miejsca siedzące, a w osobowej 5 lub 7. Do tego możliwość wybierania konfiguracji drzwi, nie mówiąc o wyposażeniu wnętrza. Silniki to przede wszystkim diesle francuskiej konstrukcji o mocach od 75 do 130 KM.

toyota proace city 1 1024x576 Proace City to nowy najmniejszy dostawczak Toyoty

Toyota podkreśla, że samochód dostanie bardzo wiele systemów bezpieczeństwa znanych już z osobówek. Do tego system z ekranem 8″ i łącznością Apple CarPlay/Android Auto oraz funkcje online i nawigacja 3d. W opcji znajdą się różne tryby jazdy zmieniające sposób pracy pedału gazu i kontroli trakcji. Mówi się o trybach Snow, Sand, Normal i All-terrain.

Bartłomiej Puchała
fot. Toyota

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.