Site icon Moto Pod Prąd

Premiera DS3 Crossback w DS Store Kraków

To niecodzienne, że nowy model ma lokalną premierę przed ogólnopolską, ale w tym przypadku stolica Małopolski mogła cieszyć się z nowości marki DS – DS3 Crossback. A ja mogłem dotknąć je z bliska.

Wszystko za sprawą faktu, że importer nie pojawia się już na targach motoryzacyjnych na całym świecie, tak więc premiera auta trafiła się w Krakowie, w nowym salonie DS Store Kraków. To jedno z 2 miejsc w Polsce, gdzie można aktualnie kupić nowe DS. Jest jeszcze Warszawa, ale to ten krakowski dealer jest przoduje w sprzedaży. Do 2020 roku ma pojawić się już 5 takich salonów na mapie Polski.

Wróćmy jednak do bohatera wieczoru, czyli kompaktowego crossovera DS3 Crossback o długości 4,2 metra w pięknym unikalnym kolorze. Już większy brat, czyli DS7 Crossback przyzwyczaił nas, że ta marka premium z koncernu PSA potrafi postawić na nietuzinkowe i genialne wizualnie rozwiązania. Podobnie jest przy DS3.

Wystarczy spojrzeć na linię reflektorów, światła do jazdy dziennej czy samą maskę, która może być zmorą przyszłych prac blacharskich. A to nie koniec, ponieważ nawiązań do rombów i diamentów znajdziecie w samochodzie całe mnóstwo. Od tylnych reflektorów, po grill przez nawet same klamki, które wysuwają się po podejściu do samochodu (jak w Tesli). Po prostu znów jest wow.

Kosmos jest również we wnętrzu, bo oprócz dobrze znanych kształtów z DS7, DS3 Crossback posiada zmodyfikowaną konsolę centralną z ogromnym ekranem dotykowym (aż 10 cali) odpowiadającą za wszystkie multimedia i obsługę auta. Całe wnętrze oczywiście w formie geometrycznych kształtów i eleganckich linii wraz z designerskimi materiałami. Na szczęście DS3 posiada też te same genialne i wygodne fotele, znane z grupy PSA.

Niestety nie mieliśmy okazji przejechać się tym miejskim crossoverem, ale pod maską znajdą się znane silniki z francuskiej grupy. Będą to zarówno silniki benzynowe (o mocy 100, 130 i 150 KM) oraz dwa diesle BlueHDI (100 lub 130 KM). Oczywiście auto będzie można kupić z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Niedługo na rynku pojawi się też wersja elektryczna E-Tense z 320-km zasięgiem i 134 KM mocy.

Cena modelu? Już od 95 tys. złotych (PureTech 100 manual 6 biegów Chic), a zamawiać samochód oficjalnie można już od dzisiaj. Między innymi w DS Store Kraków! Maksymalny koszt to nawet 151 400 zł za najmocniejszego i najlepiej wyposażonego Diesla

Konrad Stopa

Zdjęcia: Autor

Exit mobile version