Prawo Jazdy również możesz zostawić w domu?

Kolejne zmiany szykują się dzięki planowanym krokom Ministerstwa Infrastruktury oraz Cyfryzacji. Nie trzeba będzie mieć przy sobie Prawa Jazdy, znikną Karty Pojazdu i naklejki z numerem rejestracyjnym na szybie.

To najważniejsze zmiany, które chcą wprowadzić ustawodawcy i to już od początku 2019 roku. Oczywiście nie wszystkie plany uda zrealizować się od razu, aczkolwiek po braku obowiązku posiadania Dowodu Rejestracyjnego i kwitka ubezpieczenia nasz portfel znów może trochę odetchnąć.

Z drugiej strony ma zniknąć Karta Pojazdu, która nic w sumie teraz nie wnosi, a jej wydanie niestety kosztuje. To kolejna oszczędność kilkudziesiąt złotych po braku konieczności wymiany tablic rejestracyjnych. Co ciekawe zamiast zwykłej Karty ma pojawić się coś podobnego, ale istniejącego tylko w sieci i będzie dotyczyć jedynie nowych pojazdów.

Co więcej zniknie obowiązek odbywania kursów i szkoleń dla młodych kierowców. Będą oni musieli się na nich pojawić, jeżeli w okresie próbnym popełnią dwa wykroczenia.

Czy to dobre zmiany? Niektóre tak, chociaż nie są tak wielkie jak te październikowe. Mimo to dobrze, że coś się dzieje i raczej z plusem dla kierowców, a nie rządzących.

Konrad Stopa
Fot. autor

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: