Poznaliśmy plany Stellantis na najbliższe miesiące

Plany mają to do siebie, że często się zmieniają. Szczególnie jest to widoczne na przykładzie włoskich marek. Szumne zapowiedzi o kolejnych premierach są tylko pustymi słowami, a obiecywane premiery są przekładane z roku na rok. Odkąd powstał nowy koncern Stellantis premiery mają nabrać nowych wymiarów. Chociaż nie są to jeszcze oficjalne daty, to jednak już teraz można stwierdzić – najbliższe miesiące zapowiadają się naprawdę obiecująco.

Alfa Romeo Tonale to premiera na która wszyscy z niecierpliwością czekamy. To też samochód, którego oficjalna prezentacja była już kilkukrotnie przesuwana. Najnowsze informacje krążące w sieci informują, że oficjalna premiera produkcyjnej wersji tego modelu ma mieć miejsce podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w lutym 2022 roku. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem sprzedaż rozpocznie się zaś w czerwcu 2022 roku.

alfa romeo tonale 2020 1024x576

Nieco wcześniej, bo jeszcze w 2021 roku można spodziewać się premiery kolejnego SUV-a marki Maserati. Grecale – bo tak brzmi robocza nazwa samochodu ma zadebiutować w listopadzie bieżącego roku. Model ten ma trafić do sprzedaży już na początku przyszłego roku.

Small 17763 GrecaleSUVprototype 1 1024x682

Na tych dwóch modelach nie kończy się ofensywa Stellantis. W bliżej nieokreślonym czasie, ale jeszcze w 2022 roku można się spodziewać premiery kolejnego modelu Maserati. Tym razem ma to być nowe GranTurismo. Oprócz wspomnianych modeli planowany jest jeszcze SUV w wersji Coupe od Peugeota. Ma to być konkurent dla zaprezentowanego niedawno Renault Arkana.

Prawdziwą bombą szykowaną przez koncern jest premiera nowego Dodga. Z różnych przecieków wynika, że będzie to średniej wielkości SUV o nazwie Hornet. Prezentacji samochodu można się spodziewać w połowie 2022 roku.

granturismo 1024x743

Czy ambitne plany koncernu Stellantis uda się zrealizować? Tego na razie nie wiemy. Pierwsze odpowiedzi poznamy już w listopadzie. Właśnie wtedy ma zadebiutować Maserati Grecale.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Stellantis

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.