Poznajcie nowe Ferrari – SF90 Spider

Ten kabriolet jest hybrydą, a jego moc to prawie 1000 KM. Co więcej możesz go ładować z gniazdka. Niestety będzie rzadkim okazem na ulicach, ale kto wie – może trafi do Polski również. Cena? Około 560 tysięcy euro.

Niedawno pisaliśmy o zwykłym Ferrari SF90 Stradale, które pod maską ma V8 z dwiema turbinami o mocy 780 KM. Dorzucając do tego 3 elektryki łączna moc układu to 1000 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 900 NM. Kabriolet może poszczycić się podobnymi parametrami.

Ferrrari SF90 Spider 06 1024x575

Co ciekawe Spider ma takie same osiągi, a to rzadkie w świecie odmian bez dachu. Mimo cięższej masy (1670 kg) do pierwszej setki auto rozpędza się 2,5 sekundy, a maksymalna prędkość tego auta to aż 340 km/h.

Wizualnie auto jest bardzo podobne do konwencjonalnej wersji. Oczywiście twardy dach wyróżnia tę odmianę. Można go złożyć podczas jazdy w 14 sekund.

Ferrari SF90 Spider Assetto Fiorano 01 1024x576

Powyżej na zdjęciu specjalna wersja Asseto Fiorano przeznaczona na tor, która jest jeszcze lżejsza dzięki zastosowaniu karbonu i innych materiałów.

Auto na drogach pojawi się latem 2021 roku.

Konrad Stopa
fot. Ferrari

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: