Poznajcie nową Corvette bez dachu

Może pogoda za oknem nie nastraja do myślenia o kabrioletach, ale nie wszędzie nastała jesień. Na Florydzie Chevrolet pokazał Corvette Convertible. I wiecie co? Jest fajne!

Jako, że motor w nowej Corvette umieszczono centralnie mechanizm sztywnego dachu jest innowacyjny. W końcu jest na niego mniej miejsca przez 6,2-litrowe V8 o mocy 497 KM (630 Nm).

2020 chevrolet corvette convertible 12 1024x576

Przez konstrukcję kabrioletu auto przytyło o 60 kilogramów. Zwiększyła się też cena auta – do 67000 tysięcy USD. To tylko różnica 7500 dolarów, więc można rzec – okazja.

Dach składa się automatycznie do prędkości prawie 50 km/h, a sam proces zajmuje około 16 sekund. Co ważne auto dobrze wygląda zarówno z dachem złożonym, jak i schowanym pod wielką pokrywą silnika.

2020 chevrolet corvette convertible 09 1024x576

W kontrastowej barwie pomarańczowego lakieru i czarnego dachu oraz innych wstawkach tego koloru jestem bardzo na tak! I nieważne, że mamy październik – i tak bym jeździł bez dachu (no dobra, pewnie w czapce).

Konrad Stopa
fot. Chevrolet

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: