Poznajcie BMW serii 2 Gran Coupe

Do tej pory znaliśmy tylko serię 2 coupe i minivana Active Tourer. Teraz do rodziny ‘dwójki’ dołącza sedan Gran Coupe.

Mercedes CLA i Audi A3 Limousine mają się dobrze, więc BMW dostarcza im rywala. Nowa seria 2 Gran Coupe to kolejna ‘beta’ korzystająca z przednionapędowej płyty podłogowej. Konstrukcyjnie najbliżej temu autu do hatchbacka serii 1 będącego od niedawna na rynku. Najwięcej różnic widać z tyłu, gdzie linia dachu delikatnie opada na krótki bagażnik. Już pojawiły się komentarze, że ten kształt przypomina Hyundaia i30 Fastback, ale moim zdaniem to przesada. Zwróciłem większą uwagę na tylne okienko nowego BMW, gdzie tradycyjne podcięcie dolnej linii jest jakieś… niewyraźne. Czyżby odejście od wzorca?

Właściwie oficjalna premiera BMW serii 2 Gran Coupe przypada jutro (16.10), ale te zdjęcia już wyciekły do Internetu. Mamy jednak przekonanie graniczące z pewnością, że ten samochód dostanie identyczny zestaw silników jak seria 1. Najtańsze powinny być 3-cylindrowe benzyny i diesle, a na szczycie gamy znajdzie się 306-konne M235i. Nie będzie to już niestety odmiana z silnikiem R6, a jedynie R4 o pojemności 2 l.

BMW 11 1 1024x576 Poznajcie BMW serii 2 Gran Coupe

Po raz pierwszy publiczność będzie podziwiać ‘dwójkę’ Gran Coupe w Los Angeles za kilka tygodni. W sprzedaży auto pojawi się na wiosnę przyszłego roku.

Bartłomiej Puchała
fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.