Site icon Moto Pod Prąd

Poznaj zalety wynajmu długoterminowego samochodu

Poznaj zalety wynajmu dlugoterminowego samochodu

Poznaj zalety wynajmu dlugoterminowego samochodu

Wynajem długoterminowy samochodu to coraz popularniejsza wśród firm forma finansowania nie tylko dużej floty. Korzystają z niej zarówno duże, średnie i małe przedsiębiorstwa, jak też osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą. Skąd ta rosnąca popularność wynajmu? Przekonaj się na podstawie oferty Volkswagen Financial Services.

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu? Jest to sposób finansowania możliwości jazdy nowym autem, w którym płacimy po prostu za korzystanie z niego. Nie stajemy się właścicielami samochodu, ale jego głównymi użytkownikami. Tym samym możemy poruszać się salonowym pojazdem przy znacznie niższej opłacie miesięcznej niż np. rata klasycznego kredytu. Co więcej, opłatę miesięczną możemy dodatkowo obniżyć, decydując się na np. 5- lub 10-procentową opłatę początkową. Jeżeli jednak nie chcemy od razu angażować środków – również nie musimy tego robić. Wybierając tę formę finansowania zyskujemy elastyczność, a także korzystamy na tym, że spłacamy po prostu utratę wartości pojazdu, a nie jego całkowitą wartość.

Jednym z elementów, jaki szczególnie cenią sobie użytkownicy samochodów korzystających z wynajmu długoterminowego od VW FS jest kompleksowość otrzymywanej usługi. W jednej miesięcznej opłacie zawierają się bowiem zarówno kwota należna za korzystanie z auta, jak też ubezpieczenie, opłata serwisowa, a także (opcjonalnie) pakiet opon zimowych i letnich wraz z wymianami. W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, konieczności dłuższych napraw auta, nie pozostajemy pozostawieni sami sobie, bowiem w ofercie są uwzględnione również pomoc Assistance, zarządzanie szkodami, a także korzystanie z samochodu zastępczego.

Kompleksowość oferty wynajmu długoterminowego samochodu od VW FS polega również na szerokiej ofercie dostępnych samochodów w tej formie finansowania. Możemy bowiem wybrać w zasadzie dowolny model z aż 5 marek wchodzących w skład Grupy Volkswagen, czyli Audi, Cupry, Seata, Skody i Volkswagena. Nie brakuje wśród nich modeli będących liderami w swoich segmentach, jeśli chodzi o pojazdy firmowe.

Inną docenianą zaletą wynajmu długoterminowego samochodu jest możliwość łatwej zmiany auta np. co 2-4 lata, w zależności od czasu trwania umowy, na jaki się zdecydujemy. Nie musimy bowiem przejmować się sprzedażą samochodu, kiedy chcemy zmienić go na nowy. Po zakończeniu umowy wynajmu zwracamy auto i możemy jednocześnie rozpocząć nową umowę w ramach kolejnego wynajmu. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które chcą zawsze jeździć jak najmłodszym samochodem.

W przypadku firm wynajem długoterminowy pojazdu z księgowego punktu widzenia taktowany jest w zasadzie jak leasing. To oznacza, że opłaty związane z samochodem, w tym także wydatki na paliwo można zaliczać w koszty firmowe. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wynajem w ofercie VW FS to dla przedsiębiorcy także oszczędność czasu – zarówno ze względu na kompleksowość otrzymywanej usługi, jak też braku konieczności spędzania czasu na sprzedaży samochodu. Co więcej, możemy także łatwo planować firmowe koszty, dzięki temu, że opłata miesięczna jest stała przez cały okres trwania umowy.

Źródło: vwfs.pl / art. sponsorowany

Exit mobile version